Opis oferty i warunki podróżowania

Linie lotnicze UNITED

United Airlines zostały założone w 1926 roku. Główna baza amerykańskiej linii lotniczej znajduję się w porcie lotniczym O'Hare w Chicago. Inne bazy tej linii znajdują się w Denver, Los Angeles, San Francisco i w Waszyngtonie.

Linia oferuje 3200 połączeń dziennie, do ponad 200 miast świata. W ramach Star Alliance jest to 18000 połączeń do 965 miast w 164 krajach. Linia United Airlines jako pierwsza wprowadziła 15 maja 1930 roku obsługę stewardess na pokładzie.
United Airlines jest członkiem międzynarodowego porozumienia przewoźników Star Alliance.

Skład floty powietrznej United Airlines:
Boeing 737-300
airplane Ilość: 39
people Max. liczba pasażerów: 243
Boeing 737-500
airplane Ilość: 19
people Max. liczba pasażerów: 243
Boeing 747-400
airplane Ilość: 27
people Max. liczba pasażerów: 243
Boeing 757-200
airplane Ilość: 97
people Max. liczba pasażerów: 243
Boeing 767-300ER
airplane Ilość: 35
people Max. liczba pasażerów: 243
Boeing 777-200
airplane Ilość: 19
people Max. liczba pasażerów: 243
Boeing 777-200ER
airplane Ilość: 33
people Max. liczba pasażerów: 243
Airbus A320-200
airplane Ilość: 97
people Max. liczba pasażerów: 243
Airbus A319-100
airplane Ilość: 55
people Max. liczba pasażerów: 243
Pasażerów korzystających z usług United Airlines obowiązują następujące zasady:
 1. Bagaż podręczny - Każdy pasażer może zabrać na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 23 x 35 x 56 cm. Bagaż musi się zmieścić pod siedzeniem lub w luku bagażowym nad fotelami.
  Wszystkie płyny przewożone w bagażu podręcznym (kosmetyki, środki toaletowe, pasty, kremy, emulsje, mieszanki substancji ciekłych i stałych, perfumy, pojemniki pod ciśnieniem, puszki, woda w butelkach itp.) oraz substancje w postaci wosku lub żelu muszą znajdować się w pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 ml lub100g.
  • checkPłyny i substancje określone powyżej muszą być zapakowane w przezroczystą, szczelnie zamykaną plastikową torebkę (maksymalna waga zawartości - 1 kg).
  • checkPrzed odlotem pasażer musi sam zaopatrzyć się w torebkę. Są one dostępne w wielu supermarketach, np. jako opakowania na mrożonki.
  • checkW dalszym ciągu wolno przewozić w bagażu podręcznym leki na receptę i odżywki dla dzieci. Pasażer musi udowodnić, że leki/odżywki dla dzieci będą mu potrzebne w czasie lotu.
  • checkProdukty i torebki niezgodne z przepisami lub spięte wyłącznie gumką albo w podobny sposób będą niestety musiały zostać oddane.
 2. Bagaż rejestrowany - na trasie pomiędzy Europą a Ameryką Północną każdy pasażer podróżujący klasą ekonomiczną może przewieźć bezpłatnie 1 bagaż do 23 kg. Drugi bagaż do 23 kg podlega opłacie na lotnisku. Pasażer klasy pierwszej oraz business może bezpłatnie przewieźć liniami United Airlines 2 bagaże do 23 kg każdy. Również posiadacze kart w programie Star Aliance (Silver) oraz posiadacze kart lojalnościowych United Airlines (Premier i Premer Associate) są upoważnieni do przewozu dwóch bagaży o wadze do 23 kg każdy.
 3. Dziecku poniżej drugiego roku życia na lotach z Europy do USA przysługuje 1 sztuka bagażu podręcznego o wymiarach 23 x 35 x 56 cm. Na pokład samolotu można również zabrać fotelik dziecięcy lub samochodowy oraz mały wózek składany tzw. spacerówkę (musi się zmieścić pod fotelem lub w skrytce na bagaż podręczny). W innym przypadku wózek będzie przewożony bezpłatnie w luku bagażowym. Dziecku poniżej drugiego roku życia przysługuje bagaż główny do 23 kg.
 4. Dzieci w wieku 5 - 11 lat mogą podróżować same. W takich przypadkach amerykańskie linie lotnicze oferują wykupienie tzw. serwisu dla osób niepełnoletnich podróżujących samotnie (bez opieki). Serwis ten jest obowiązkowy dla dzieci w tym wieku. Dzieci od 12 do 17 roku życia mogą podróżować bez opieki liniami United Airlines. Opiekunowie mogą wykupić serwis oferowany przez linie lotniczą.
 5. Sprzęt sportowy - linie United Airlines zezwalają na przewóz różnego sprzętu sportowego za dodatkową opłatą.
  • checkSprzęt łuczniczy - linia zezwala na przewóz łuku i strzał w przydzielonym bagażu rejestrowanym.
  • checkSprzęt do gry w kręgle (bowlingowy) - United Airlines zezwala na przewóz pary butów do kręgli oraz maksymalnie dwóch kul do kręgli.
  • checkSprzęt wędkarski - w ramach bagażu głównego można zabrać 2 wędki, 1 kołowrotek, 1 parę butów, 1 torbę, 1 linkę wędkarską.
  • checkSprzęt do golfa - amerykańska linia lotnicza zezwala na przewóz 1 torby z kijami oraz 1 parę butów w ramach bagażu rejestrowanego.
  • checkSprzęt hokejowy/lacrosse - linia lotnicza zezwala na przewóz dwóch kijów do hokeja/lacrosse w bagażu głównym.
  • checkSprzęt kite-owy - w ramach bagażu rejestrowanego linia zezwala na przewóz jednej deski (tzw. kite board).
  • checkSkateboard - zezwala się na przewóz 1 deski do skateboardingu.
  • checkSprzęt narciarski/ narciarstwo wodne - United Airlines zezwala na przewóz 1 torby do sprzętu narciarskiego/narciarstwa wodnego, jednej pary nart i kijków, oraz 1 torbę z butami.
  • checkSprzęt do snowboardu - linia lotnicza zezwala na przewóz 1 deski snowboardowej, jednej torby z butami i wiązaniami. Sprzęt jest przewożony w ramach bagażu głównego.
  • checkRowery można przewozić wyłącznie w nylonowych pokrowcach, z wymontowanymi kołami i pedałami, z kierownicą ustawioną w pozycji równoległej do ramy. Rowery mogą być również przewożone w kartonowych opakowaniach, pod warunkiem że powietrze z opon zostanie spuszczone. Za przewóz roweru linia lotnicza pobiera dodatkowa opłatę.
  • checkSprzęt do nurkowania - United Airlines zezwala na przewóz sprzętu do nurkowania. W celach bezpieczeństwa butla musi być pusta. Linie lotnicze pobierają opłatę za przewóz sprzętu do nurkowania.
 6. Instrumenty muzyczne - Amerykańska linia lotnicza umożliwia przewóz instrumentów muzycznych. Gitarę lub instrument podobnej wielkości może zostać przewieziony na pokładzie samolotu w ramach bagażu podręcznego. Większe instrumenty mogą zostać bezpłatnie przewiezione w luku bagażowym w ramach bagażu głównego. W innym przypadku zostanie naliczona opłata za przewóz instrumentów.
 7. Amerykańskie linie lotnicze zezwalają na przewóz zwierząt zarówno na pokładzie jak i w luku bagażowym. Zwierzę może być przewożone tym samym lotem co właściciel jedynie wtedy gdy będzie wpisane w rezerwację i zostanie wyrażona zgoda na przewóz zwierzęcia na pokładzie samolotu. Obowiązują następujące zasady w przypadku przewozu zwierząt liniami Unietd Airlines:
  • checkNa pokładzie - aby przewieźć psa lub kota na pokładzie samolotu linii United Airlines należy spełnić następujące warunki: pies lub kot musi się zmieścić w klatce ( typ hard - sided) nie większej niż 43 x 30 x 20 cm (dł. x szer. x wys.) lub w klatce typu soft- sided o wymiarach 43 x 25 x 25 cm (dł. x szer. x wys.). Klatka ze zwierzęciem musi się zmieścić pod siedzeniem pasażera.
  • checkW luku bagażowym - zwierze będzie przewożone w specjalnej klatce spełniającej wymogi IATA w wyznaczonej części bagażowej samolotu. Klatka musi zostać oznakowana napisem "LIVE ANIMAL" i "THIS END UP". W klatce powinno się znajdować naczynie na wodę i jedzenie. Przede wszystkim klatka do transportu musi być wystarczająco duża, aby zwierzę mogło z łatwością wstać na proste łapy, obrócić się i położyć. Powinna też być wystarczająco wytrzymała, aby zapewnić bezpieczeństwo zwierzęcia i jego ochronę podczas lotu. Ponadto w każdym z czterech boków klatki muszą znajdować się otwory zapewniające dopływ wystarczającej ilości powietrza podczas lotu. Drzwiczki klatki należy zamknąć na klucz, aby uniemożliwić ich otwarcie podczas lotu przez przypadek lub przez zwierzę.
  • checkZwierzę może zostać przewiezione przez United Cargo.

  Rasy psów niebezpiecznych (np. pitbull) oraz mieszańce tych ras nie są przewożone na pokładzie samolotów amerykańskich linii lotniczych od 1 maja do 30 września.
  Aby zwierzę mogło być przewożone liniami lotniczymi United Airlines musi posiadać dokumenty umożliwiające wjazd do danego państwa w języku angielskim. Są to m.in. ważne zaświadczenie lekarskie odpisane przez licencjonowanego weterynarza nie później niż na 30 dni przed wylotem oraz zaświadczenie, ze zwierzę zostało zaszczepione przeciwko wściekliźnie oraz ważny paszport (chip lub tatuaż).

 8. Linie United Airlines zapewniają przewóz osób niepełnosprawnych, o ograniczonej sprawności ruchowej oraz niewidomych lub niedowidzących. Linie lotnicze zapewniają swoim niepełnosprawnym klientom pomoc w dotarciu do samolotu. Po dokonaniu rezerwacji należy poinformować przewoźnika czy pasażer niepełnosprawny lub z ograniczoną sprawnością ruchową będzie podróżował z własnym wózkiem inwalidzkim lub sprzętem umożliwiającym poruszanie się. W przypadku wózka inwalidzkiego należy podać jego dokładne wymiary oraz ciężar. Ma to na celu zapewnienie klientom linii lotniczej jak najlepszej pomocy, obsługi.
  • checkJeśli jest wystarczająco dużo miejsca, składane wózki inwalidzkie i sprzęt umożliwiający poruszanie się można przewozić w kabinie samolotu. Jeśli w kabinie jest za mało miejsca, wózek będzie transportowany w luku bagażowym.
  • checkW ramach dodatkowego limitu bagażu nadawanego można przewozić bezpłatnie jedno lub dwa urządzenia umożliwiające poruszanie się, np. wózki inwalidzkie.
  • checkO ile to możliwe, pasażer może pozostać na własnym wózku inwalidzkim/innym sprzęcie umożliwiającym poruszanie się w drodze do i z samolotu. W razie potrzeby pasażer zostanie przetransportowany na swoje miejsce w samolocie na innym wózku inwalidzkim.

  Pasażer ponosi odpowiedzialność za dostarczenie przed podróżą wystarczających informacji na temat wózka inwalidzkiego/sprzętu umożliwiającego poruszanie się oraz akumulatorów.
  Poniżej przedstawiono typowe przykłady koniecznych środków ostrożności.
  a ) W przypadku wózków inwalidzkich/sprzętu umożliwiającego poruszanie się z akumulatorami suchoładowanymi lub nie grożącymi wyciekiem (zawierającymi żel)
  Należy chronić wózek inwalidzki/sprzęt umożliwiający poruszanie się przed niezamierzoną obsługą, tzn. pasażer musi wyjąć kluczyk, wyłączyć przy użyciu joysticka, wyłączyć przy użyciu wyłącznika lub przycisków. Jeśli jest to niemożliwe, konieczne jest odłączenie akumulatora i zabezpieczenie go przed zwarciami poprzez zaizolowanie jego biegunów. b ) W przypadku wózków inwalidzkich/sprzętu umożliwiającego poruszanie się z akumulatorami z ciekłym elektrolitem (grożącym wyciekiem)

  • checkNależy odłączyć wszystkie połączenia od biegunów akumulatora.
  • checkZabezpieczyć bieguny akumulatora, aby zapobiec zwarciom, poprzez pokrycie ich taśmą do izolacji elektrycznych lub plastikowymi nakładkami.
  • checkNależy upewnić się, że akumulator (lub akumulatory) jest bezpiecznie przymocowany i zamontowany w przeznaczonym na niego miejscu na wózku inwalidzkim/sprzęcie umożliwiającym poruszanie się.

  W celu zapewnienia bezpiecznego transportu wózka inwalidzkiego/sprzętu umożliwiającego poruszanie się dobrze jest zabrać ze sobą na lotnisko instrukcję producenta (np. dotyczącą odłączania akumulatora).

 9. Towarzystwo opiekuna jest wymagane, jeśli pasażer nie jest w stanie samodzielnie:
  • checkpodnieść się
  • checkdotrzeć do wyjścia awaryjnego bez pomocy
  • checkkomunikować się z załogą w kwestiach bezpieczeństwa
  • checkodpiąć pasa bezpieczeństwa
  • checkchwycić i założyć kamizelki ratunkowej
  • checkzałożyć maski tlenowej
 10. United Airlines oferują pomoc pasażerom niedowidzącym/niewidomym oraz niesłyszących/niedosłyszących która obejmuje:
  • checkOdprowadzenie do samolotu i odebranie z samolotu.
  • checkIndywidualne instrukcje bezpieczeństwa i pomoc w czasie lotu.
 11. Psy posiadające certyfikat psów przewodników (Assistance Dogs), towarzyszące pasażerom niewidomym, niesłyszącym lub niepełnosprawnym, podróżują bezpłatnie w kabinie samolotu na wszystkich trasach obsługiwanych przez linie United Airlines.