Linie lotnicze Germanwings

 

Germanwings są to niemieckie tanie linie lotnicze należące do grupy Lufthansy. Zostały one założone w 1997 roku. Siedzibami taniej linii lotniczej są - lotnisko w Kolonii - Bonn oraz Stuttgarcie. Germanwings posiada w swojej flocie ok. 26 samolotów typu Airbus A319 (stan na sierpień 2009 roku).

W Polsce linie lotnicze obsługują dwa porty, w Krakowie oraz Warszawie. Wyloty odbywają się w następujących kierunkach;
 • z Krakowa do: Ankara, Antalya, Barcelona, Berlina - Schonefeld, Budapeszt, Drezna, Friedrichshafen, Hamburga, Hannover, Istambuł, Izmir, Kolonii/Bonn, Lipska, Londyn Stansted, Madryt, Monachium, Stuttgartu, Wiedeń i Zurychu;
 • z Warszawy do: Antalya, Berlina - Schonefeld, Budapeszt, Bukareszt, Drezna, Dubrownik, Frankfurt nad Menem, Friedrichshafen, Hamburga, Hannover, Ibiza, Izmir, Kolonii/Bonn, Korsyka, Lipska, Londyn Stansted, Madryt, Majorka, Malaga, Mediolan, Monachium, Norymberga, Pula, Rostock - Laage, Saloniki, Split, Sztokholm, Wenecja, Wiedeń, Zadar i Zurychu;

Pasażerów korzystających z usług Germanwings obowiązują następujące zasady:

 1. Bagaż podręczny - Każdy pasażer może zabrać na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego do 8 kg o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm. Większy oraz cięższy bagaż należy zdać na stanowisku odprawy bagażowej.
  Oprócz istniejących przepisów dotyczących bagażu podręcznego, na wszystkie loty w obrębie Unii Europejskiej, obowiązują następujące przepisy dotyczące przewozu artykułów w płynie.

  Wszystkie płyny przewożone w bagażu podręcznym (kosmetyki, środki toaletowe, żele, pasty, kremy, emulsje, mieszanki substancji ciekłych i stałych, perfumy, pojemniki pod ciśnieniem, puszki, woda w butelkach itp.) oraz substancje w postaci wosku lub żelu muszą znajdować się w pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 ml lub100g.
  • Płyny i substancje określone powyżej muszą być zapakowane w przezroczystą, szczelnie zamykaną plastikową torebkę (maksymalna waga zawartości - 1 kg).
  • Przed odlotem pasażer musi sam zaopatrzyć się w torebkę. Są one dostępne w wielu supermarketach, np. jako opakowania na mrożonki. Obecnie nie ma możliwości otrzymania/zakupu torby przy stanowisku odpraw Germanwings.
  • W dalszym ciągu wolno przewozić w bagażu podręcznym leki na receptę i odżywki dla dzieci. Pasażer musi udowodnić, że leki/odżywki dla dzieci będą mu potrzebne w czasie lotu.
  • Produkty i torebki niezgodne z przepisami lub spięte wyłącznie gumką albo w podobny sposób będą niestety musiały zostać oddane.
 2. Bagaż rejestrowany - Germanwings nalicza opłatę za każdą sztukę bagażu rejestrowanego, niestanowiącego bagażu nietypowego.
 3. Instrumenty muzyczne - pasażer tanich linii lotniczych może przewieźć na pokładzie jako bagaż podręczny, jeżeli są one takiej samej wielkości jak gitara lub mniejsze. Instrumenty muzyczne będące większe od gitary zostaną przewiezione za opłatą wyłącznie na miejscu Private Seat w kabinie. Ze względu na długość, w kabinie nie można przewozić kontrabasów.
 4. Osoby niepełnosprawne - Osoby niepełnosprawne mogą zabrać ze sobą własny wózek inwalidzki, o ile nie jest to wózek z akumulatorem ogniw mokrych oraz jest zaopatrzony w szczelnie zamkniętą i zabezpieczoną przed wyciekiem baterię. Wózki inwalidzkie lub inne napędzane bateryjnie pojazdy wyposażone zabezpieczoną przed wyciekiem baterią suchą lub żelową mogą zostać przewiezione tylko pod warunkiem, że bateria nie jest podłączona oraz zaciski akumulatora są zabezpieczone przed zwarciem i posiadają izolację. W uzupełnieniu, bateria musi być bezpiecznie zamontowana przy wózku inwalidzkim lub innym pojeździe. Wózki inwalidzkie są przewożone przez niemieckie linie lotnicze bezpłatnie. Germanwings akceptuje na pokładzie maksymalnie pięciu pasażerów na wózku inwalidzkim. Pasażerowie, którzy nie mogą samodzielnie się poruszać, muszą ze względów bezpieczeństwa podróżować z osobą towarzyszącą. Również pasażerowie, którzy nie mogą samodzielnie się poruszać i/lub orientować muszą podróżować z osobą towarzyszącą. Osoby niewidome mogą podróżować wyłącznie z osobą towarzyszącą lub z psem przewodnikiem. Prosimy o wyrozumiałość, że na każdej trasie tanie linie lotnicze mogą przewozić tylko jednego psa przewodnika osoby niewidomej.
 5. Ciąża - Kobiety w ciąży bez komplikacji, mogą w trakcie przebiegu ciąży bez zastrzeżeń podróżować samolotem do 36 tygodnia ciąży, pod warunkiem, że nie istnieje zwiększone ryzyko zdrowotne. Po 36 tygodniu aż do momentu porodu istnieje generalna niezdolność do podróży lotniczych.

  Zasadniczo kobiety będące w ciąży powinny zrezygnować z podróży lotniczych w przypadku:
  • oczekiwania wieloraczków lub
  • wcześniejszych poronień oraz
  • chorób serca i naczyń krwionośnych
  Podczas całego przebiegu ciąży istnieje oprócz tego zwiększone ryzyko trombozy.
 6. Zwierzęta - Germanwings przewozi w kabinie wyłącznie psy i koty - pod warunkiem, że łącznie z pojemnikiem nie przekraczają one wagi 8 kg oraz są umieszczone w nieprzemakalnej, nieprzegryzalnej, zamkniętej torbie z dopływem powietrza. Torba nie może przekraczać następujących wymiarów: 25,5 x 40 x 40cm. Linie lotnicze nie przewożą psów i kotów, ważących łącznie z pojemnikiem więcej niż 8 kg. Ze względów bezpieczeństwa nie przewozimy psów agresywnych ras, kategorii 1, takich jak Pit Bull, Staffordshire Bullterrier itp. W przypadku lotów do Wielkiej Brytanii i Irlandii z powodu lokalnych przepisów wjazdowych nie oferujemy przewozu zwierząt domowych.
 7. Dzieci
  Poniżej 2 roku życia - Małym dzieciom poniżej 2 roku życia przysługują te same postanowienia bagażowe jak osobom dorosłym. Postanowienie to jest ważne również, jeżeli dziecko nie zajmuje osobnego miejsca. Każdemu dziecku przysługuje poza tym prawo do bezpłatnego przewozu jednego wózka dziecięcego, jednej spacerówki lub jednego łóżeczka dziecięcego. Pasażer może oddać je jako bagaż, natomiast duże wózki zostaną oddane jako bagaż nietypowy i przewiezione oddzielnie. Mniejsze i lżejsze spacerówki pasażerowie tanich linii lotniczych mogą oddać dopiero przy wejściu do samolotu (Gate). Dzieci w wieku 2- 11 lat - Germanwings oferuje swoim pasażerom na bezpośrednich niemieckich lotach krajowych serwis opiekuńczy dla samotnie podróżujących dzieci w wieku od 5 do 11 lat (usługa UM - usługa dodatkowo płatna). Germanwings dokona przewozu dzieci poniżej 12 roku życia tylko w towarzystwie upoważnionej osoby dorosłej. Jeżeli osoba towarzysząca nie jest rodzicem ani prawnym opiekunem dziecka, musi przedstawić oświadczenie z własnoręcznymi podpisami rodziców i /oraz osób będących prawnymi opiekunami. Bez okazania tego oświadczenia, linie lotnicze mogą odmówić przewozu dziecka.

  Germanwings oferuje następujące możliwości przewozu małych dzieci:
  • Małe dziecko w foteliku dziecięcym na osobnym siedzeniu
  • Małe dziecko na kolanach osoby dorosłej, zabezpieczone pasem Loop Belt
  Przewóz małych dzieci (poniżej 2 roku życia) jest dozwolony w akceptowanym przez Germanwings foteliku dziecięcym, pod warunkiem, że dokonano rezerwacji oddzielnego miejsca siedzącego dla tego dziecka.

  Istotne dla użytku własnego fotelika jest odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa organizacji TÜV ("for use in aircraft"). Takim certyfikatem opatrzone są między innymi następujące modele fotelików:
  • Maxi Cosi Mico, Firma Maxi Miliaan B.V., numer ID 8011000571
  • Maxi Cosi Citi, Firma Dorel Netherlands, numer ID 8811410300
  • Luftikid Duo, Firma Luftikid OHG, numer ID 7011000571
  • Römer King Plus, Firma Britax Römer.
  Alternatywnie, dziecko przewożone na kolanach osoby dorosłej musi zostać zabezpieczone za pomocą tak zwanego pasa pętlowego lub "Loop-Belt".

Zapoznaj się z wszystkimi warunkami przewozu na stronie Germanwings.


 
 
Miejsce wylotu:
Miejsce przylotu:
 
Data wylotu:
 
Data powrotu:
 
Dorośli:
(od 18-lat)
Młodzież
(12 - 18 lat)
Dzieci:
(2 - 12 lat)
Niemowlęta:
(do 2lat)
Przelot w obie strony
Przelot tylko w jedną stronę
Loty bezpośrednie
 

Wyszukiwanie zaawansowane »

Tanie linie lotnicze Germanwings

Tanie linie lotnicze Germanwings

Powyżej prezentujemy wszystkie aktualne informacje na temat taniej linii lotniczej Germanwings. Aktualne promocje, trasy oraz ciekawostki na temat tej linii lotniczej. Zalecamy zapoznać się z informacjami jednej z największych tanich linii lotniczych w europie. Tanie bilety lotnicze Germanwings można kupić poprzez nasz system online lub kontaktując się z call center.
Kontakt  |  Regulamin  |  Polityka prywatności / cookies  |